Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың  “ Президенттің  бес әлеуметтік инициативасы”  атты  Қазақстан халқына жолдауын талдау.

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың “ Президенттің бес әлеуметтік инициативасы” атты Қазақстан халқына жолдауын талдау.

04.04.2018  жылы СММУ-нің  акушерия және гинекология бойынша интернатура кафедрасының оқытушылары, интерн  және резиденттермен  «Жамиля»  және Перинатальді орталық, Өскемен қаласы филиалында,  ШЖҚ КМК « Семей қ.  № 2  қалалық ауруханасы»  клиникалық базасында Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың 05.03.2018 жылы жолдаған  Қазақстан халқына жолдауы  “ Президенттің  бес әлеуметтік инициативасы ” талданды.

1. Инициатива: « Әрбір жанұяны баспанамен қамтамассыз етудің жаңа мүмкіндіктері». Осыған орай «7 – 20 – 25» бағдарламасы ұсынылды..
  2. Инициатива:  « Жалақысы төмен жұмысшылардың еңбекақысын көтеру үшін салық жүктемесін азайту» .  2019 жылыдың 1 қаңтарынан бастап салық жүктемені 10 есе төментеду -1% дейін .
  3. Инициатива :  « Жоғары білім алудың қолжетімділігі мен сапасын жоғарлату және студенттердің өмір сүру жағдайын жақсарту».   2018-19 оқу жылдарында қосымша 20 мың грант бөлінеді. 2022 жылдың соңына дейін  75 мың орыннан кем емес жатақханалар салу тапсырылды.
  4. Инициатива:  « Микрокредиттеуді кеңейту».Осы мақсатта 2018 жылы  қосымща 20 миллиард теңге бөліп, жалпы микрокредиттеу суммасын 62 миллиард теңгеге дейін жеткізу.
  5. Инициатива: « Елді газбен қамтамассыз ету».  Қараөзек (Қызылорда облысы) – Жезқазған – Қарағанды – Теміртау – Астана  газ құбыры магистральді жол  құрылысы қолға алынады.

Барлық көрсетілген инициативалар халық үшін, әсіресе жас мамандар үшін маңызды. Резиденттерді қолжетімді баспана бағдарламасы, салықтық жүктеменің төмендетілуі ерекше қызығушылық танытты. Тыңдаушылар әрбір инициативаны өте белсенді талдады.  Барлық инициативалардың жүзеге асырылуы  қазақ халқы үшін маңызды және тиімді болады.

Жарияланды:
Рубрикалар: Оқу процесі