1 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президент күні!

29.11.2018 «Қоғамдық денсаулық және дәлелді медицина» кафедрасында 105 стоматология студенттер арасында тұңғыш президент күніне орай кураторлық сағат жүргізілді. Куратор Калбагаева Ж.Е.

Бұл мемлекеттік мереке Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың республика алдындағы ерен еңбегін атап өту және мойындау мақсатында белгіленген болатын. 25 жыл бұрын, 1991 жылдың 1 желтоқсанында біздің елімізде Қазақ Кеңестік Социалистік Республикасының Президенті лауазымына Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың алғашқы жалпыхалықтық сайлауы өтті. Бұл мереке күнін таңдаудың тарихи алғышарты мен негізі болды. Назарына: қазақстан республикасының президенті лауазымына бекітілді 24 сәуір 1990 жылы Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің, содан кейін осы лауазымға сайланды Нұрсұлтан Назарбаев.

Ел Президентінің еңбегі аз емес. Бізге бұл оның негізделуі. Қазақстан тәуелсіздік алғаннан бері ширек ғасыр ішінде әлем картасында танымал мемлекетке айналғаны-көбінесе Тұңғыш Президент Нұрсұлтан Назарбаевтың тікелей еңбегі. Оның тәуелсіздіктің алғашқы қадамы-республиканың ядролық қаруды иеленуден бас тартуы және көлемі жағынан төртінші ядролық арсеналды жою-Қазақстанға, оның көшбасшысына ядролық қарусыз әлем үшін сөйлеуге, басқа да бітімгерлік бастамаларды ұсынуға, жаулаушы тараптардың татуласуындағы беделді делдал болуға моральдық құқық берді. Қазақстанның мақтан тұтатын Президенті бар.

Жарияланды: