Антиплагиат RU бағдарламасын қолдану бойынша семинар

2019 жылы 16 қазанда профессорлық-оқытушылар құрамы үшін Антиплагиат RU бағдарламасын қолдану бойынша семинар өтті. Семинар өткізуге Қоғамдық денсаулық кафедрасының оқытушысы Атабаева А.К. жауапты болды. Семей медицина университеті «Антиплагиат – өз ақылыңызбен жаса» жүйесін сатып алған болатын. Бұл интернет-жоба интернет желісіндегі ашық көздерден және басқа да көздерден алынған мәтіндік құжаттарды тексеруге арналған бағдарламалық-аппараттық кешен. Жоба сайты 2005 жылдың қыркүйегінде ашылды. Антиплагиат жүйесін Forecsys компаниясы әзірледі. Жүйе жалпы қол жетімді желілік көздерден, құжаттардың мамандандырылған коллекциясынан, электрондық кітапханалардан және т.б. технологиясын іске асыратын қызметтер жиынтығын ұсынады. Жүйе әр түрлі көздерден ақпаратты жинайды: интернеттен жүктейді және ашық қол жетімді сайттарды, ғылыми мақалалар мен рефераттар базаларын өңдейді.

Жарияланды: