MedUSE халықаралық олимпиадасының үшінші күні

Олимпиаданың үшінші күні СМУ ҚМЖО жергілікті комитеті SCORP Адам құқықтары мен бейбітшілік жөніндегі тұрақты комитеттің жетекшілігімен ұйымдастырылған «MedUse», «Травматология» бірінші ҚМЖО Халықаралық олимпиадасының бесінші турымен басталды. Бұл тур Семей медициналық университетінде өтті.

Олимпиадаға жетекші медициналық университеттердің: «Жалпы медицина» мамандықтарының 3-4-5 курс студенттері қатысты: МУА, СКМУ, МКТУ, КМК, КазНМУ, ЗКМУ, КСМА. Әр университет интеллектуалды күрес үшін команда ұсынды.

Раунд травматологиядағы екі негізгі кезеңнен тұрды:

1 кезең:

Командадан 3 адам қатысады

Рентген арқылы диагноз қояды

2 кезең:

Командадан 3 адам қатысады

Гипсты дұрыс орнату

Әр команда бір уақытта бір кезеңнен өтті, 1 кезең 15 минут және 2 кезең 20 минут.

«Травматология» айналымы 100 балдан тұрады:

1 кезең үшін ұпай = (1-ші тапсырма + 2-ші тапсырма + 3-ші тапсырма): 3

Максималды 100 балдан тұратын 2 кезең үшін ұпай

Барлық тур бойынша қорытынды балл = (1 кезең + 2 кезең): 2

Екі турдың қорытындысы бойынша командалар келесі ұпайларды жинады:

Олимпиаданы ұйымдастырушылар ортопедиялық хирургия кафедрасының оқытушыларына: Тоқтаров Ернар Нұрланбекұлы, Гафуров Рафаэль Маратұлы, Қасымов Жақсылық Мұратбекұлы клиникалық жағдайларды құрастыруға және «Травматология» турын қазылар алқасы ретінде өткізуге көрсеткен көмегі үшін алғыс білдіреді.

Біздің бірінші ҚМЖО «MedUse» халықаралық олимпиадасының алтыншы және соңғы кезеңі «Хирургия» айналымы болды, ол ҚМЖО SMU Жергілікті комитетімен SCOPE кәсіби биржалық комитетінің жетекшілігімен ұйымдастырылды. Бұл тур «Семей қаласының медициналық университеті» ҰБО Оқу-клиникалық орталығының аясында өтті.

Айналым екі негізгі хирургиялық турдан тұрды:

1 тур – ЖАҒДАЙЛЫҚ ЕСЕП

2 тур – тігіс салу

Әр команда бір уақытта әр турдан өтті

Бұл олимпиаданың бірінші кезеңі – «ЖАҒДАЙЛЫҚ ЕСЕП». ҚАТЫСУШЫЛАРҒА ЖАҒДАЯТТАР ҰСЫНЫЛДЫ, онда 3 сұрақ қойылды, олар 100 балл алды. Олар талқылауға 10 минут уақыт берді. Екінші раундта ТОП БАСШЫСЫ ЖӘНЕ ОНЫҢ тігіс салудағы көмекшісі. Бұл тур белгілі бір өлшемдерге сәйкес бағаланды. Бұл турға олар 20 минут уақыт берді.

Турлардың адалдығын растау үшін қатысушылардан ұялы телефондар алынды және турдың барлық ережелері сақталды.

Екі турдың қорытындысы бойынша командалар келесі ұпайларды жинады:

Олимпиаданы ұйымдастырушылар жалпы хирургия және хирургиядағы интернатура кафедрасының оқытушыларына алғыс білдіреді:

Хакимов Мирлан Қайыртайұлы, Шодмонов Умежон Рустамұлы, Беркембаев Дамир Нурланұлы, Кадисов Танатар Болатұлы

қазылар алқасы ретінде клиникалық жағдайларды құруға және «Хирургия» турын өткізуге көмек көрсеткендері үшін алғыс білдірді.

Олимпиаданың үшінші күні салтанатты түрде жабылу рәсімімен аяқталды, онда үлкен олимпиаданың нәтижелері белгілі болды. Нәтижесінде ҚазҰМУ ESCULAP ​​командасы жеңіске жетті, ал екінші орын үшін Veritas-Young MKTU командасы, үшінші SSS-MUK Пейсмейкерлер марапатталды. Нәтижелер төмендегі рейтингке сәйкес жарияланды.

ESCULAP КазНМУ- 468,8%

АДРЕНАЛИН ЮКМА -403,65%

KAZMSA-ЭНЦЕФАЛОН МУК- 343,8%

VERITAS-YOUNG МКТУ– 433,95%

ДОФАМИН МУА-350,85%

ВСАДНИКИ ТУРЕЦКОГО СЕДЛА МУА-362%

ПАЛАТА КГМА-420,15%

ЦВИТТЕР-ИОНЫ ЗКМУ-389,9%

СНО-ПЕЙСМЕЙКЕРЫ МУК-427,65%

VERITAS-OLD МКТУ-419,45%

NATUS VINCERЕ МУА-404,15%

КеАҚ «Семей қаласының медициналық университеті» әкімшілігіне: Басқарма Төрағасы – Ректор Жүнісов Ерсін Тұрсынханұлына, Басқарма Төрағасының стратегиялық даму және жастар саясаты жөніндегі орынбасары Айдосов Нұржан Сарсынбекұлына, жастар саясаты жөніндегі директор Таңатарова Гүлназ Нурсолтанқызына. Сонымен қатар, жыл сайын біздің жастар іс-әрекетін қолдайтын демеушілерімізге – кәсіподақ комитетінің төрағасы Смаилов Нұрбек Сәденұлына, «Dun Fan» ресто-бары мен оның директоры Букурова Замзагүл Төлеубекқызына және «Global Trend» компаниясының менеджері Сейсенбина Толкын Жеңісқызы.үлкен алғысымызды білдіреміз.

Жарияланды: