«Латын әліпбиі – өркениет жолы» атты онлайн-дөңгелек үстел өтті

Елбасы  Нұрсұлтан  Әбішұлы Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірде «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласында: «Біріншіден, қазақ тілін біртіндеп латын әліпбиіне көшіру жұмыстарын бастауымыз керек. Біз бұл мәселеге неғұрлым дәйектілік қажеттігін терең түсініп, байыппен қарап келеміз және оған кірісуге  Тәуелсіздік алғаннан бері мұқият дайындалдық», деп айтқан еді. Соған байланысты  мамыр айында КеАҚ «Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина» университетінің оқытушылары ұйымдастырған  республикалық «Латын әліпбиі – өркениет жолы» атты онлайн   дөңгелек  үстелге университетіміздің қазақ тілі оқытушылары  қатысып, өз пікірлерін ортаға салды. Дөңгелек  үстелде шетелдік сөздердің жазылу емлесі мен медициналық термин сөздердің жазылуы талқыланды.

ЖБПП кафедрасы, Н.М. Абешова

Жарияланды: