Zoom платформасы арқылы «Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығының 1 курс студенттеріне ауызша онлайн емтихан

2020 жылғы 8 маусым күні ҚР ҰҒА Академигі Т.Қ. Раисов атындағы молекулалық биология және медициналық генетика кафедрасында «Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығының 1 курс студенттеріне «Генетика және молекулалық биология» пәні бойынша суммативті емтихан Zoom платформасын қолдану арқылы қабылдады. Емтиханды «Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығының 1128 топтың 13 студенті тапсырды.

Емтихан ҚеАҚ «СМУ» қашықтықтан оқытудың Академиялық саясатына сәйкес, ЖОО-ға дейінгі білім (бакалавриат) тұрғысынан жиынтық емтиханды өткізу ережелері, Zoom-ға қосылу сілтемелері староста арқылы емтихан тапсыратын топтарға жіберілді, сондай-ақ 2019-2020 жылдардағы жазғы емтихан сессиясына емтиханға қатысу кестесіне сәйкес қабылданды. Оқу жылында Zoom сілтемесі «Қоғамдық денсаулық сақтау», «Стоматология», «Фармация» және «Мейірбике ісі» факультеті деканының орынбасары Е. Жакупбековаға, «Стоматология» мамандығының 4 курс студенті С.Қ. Халеловқа, Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл комитетіне жолданды.

Емтихан кезінде ауызша жауап нақты құрылымдалған (тексеру парағына сәйкес). Сұрақтар зерттелген тақырыптар жоспарының оқу мақсаттарына сәйкес құрастырылған. Пән бойынша алдын-ала билеттер, бақылау парақтары жасалып, KEYPS бағдарламасына жүктелді.

Студенттерге қойылған билет сұрақтары рандом (кездейсоқ) жүйесі арқылы  таратылды. Рандом (кездейсоқ) жүйесінің дұрыстығы мен оның құпиялылығына жауапты болып завуч, оқытушы Н.Г.Разакова тағайындалды. Рандомизация онлайн кездейсоқ сандар генераторының көмегімен жүзеге асырылды. Емтихан алушылар мен емтихан тапсырушыларды бөлу уақытында дербес жүргізілді. Емтихандарды қабылдау барысында 1 оқушыға 2 емтихан алушы тағайындалды. Емтиханды кафедра меңгерушісі, доцент Оразалина А.С., кафедра профессоры М.Р.Мынжанов, аға оқытушы Ибраева Г.Р., оқытушы Разакова Н.Г. қабылдады.

Суммативті емтиханның синхрондалған прокторингі келесідей болды: студент өзінің атын, тобын, курсын, мамандығын, емтиханын; камерадан оның жеке басын куәландыратын құжатты көрсетті; бөлменің ішінде ешкім болмағандығын көрсете отырып, 360 градусқа веб-камера немесе ноутбукты бұру арқылы өз бөлмесін және үстелін көрсетті. Ауызша емтихан аяқталғаннан кейін студентке бақылау тізімінен баға қойылып, емтихан қабылдаушыдан қысқа кері байланыс айтылды.

Ауызша емтихан студент емтихан алушымен байланысты қосқаннан бастап, аяқталғанға дейінгі аралықта бейне жазба түсірілді. Бағалау нәтижелері KEYPS бағдарламасына еңгізілді. Жалпы, емтиханды ұйымдастыру және өткізу сәтті өтті. Кафедра ұжымы емтиханды сапалы түрде өткізуге мүмкіндік беріп, техникалық қолдау жасағаны үшін Н.Б.Тлебалдин тұлғасындағы Ақпараттық технологиялар орталығының ұжымына алғыс білдіреді.

Жарияланды: