Наурыз мейрамына арналган кураторлық сағат

25 наурыз күні медициналық білім беру кафедрасында стоматология мектебінің 1303, 1306 топ студенттеріне кафедра оқытушысы, куратор А.М. Асылбекова онлайн-форматта «Наурыз – татулықтың, ізгіліктің және бірліктің мерекесі» тақырыбында кураторлық сағат өткізді.

Семей медицина университетінің 1 курс студенттерін А.М. Асылбекова  құттықтап, өз сөзінде Қазақстандағы ұлттық мейрам Наурыз мейрамы бұл ұрпақтың өмірі мен сабақтастығын бейнелейтін көктемгі жаңарудың тарихи қалыптасқан мерекесі екенін атап өтті.

Студенттер назарына Наурыз мейрамының маңызды аспектілері көрсетілген презентация ұсынылды. Наурыз Мейрамы – Қазақстандағы көктемгі жаңару мейрамы – бұл көктемнің, табиғаттың жаңаруының, жаңа жылдың, жаңа өмірдің бастауы. Наурыз мейрамы күн мен түннің теңелген күні 22 наурызда тойланады. «Наурыз» «көктемнің тууы» дегенді білдіреді. Бұл Шығыс халықтарының ең маңызды және ежелгі фестивалі. Қысқаша айтқанда, бұл ежелгі Шығыс күнтізбесі бойынша Жаңа жыл екенін айтты.

Студенттер белсенді түрде пікірталасқа түсіп, сұрақтар қойды. Кездесу соңында студенттер өздерінің жағымды эмоция алғандықтарын, Наурыз мейрамына арналған кездесу, сондай-ақ қызықты презентация ұнағанын атап өтті.

Жарияланды:
Рубрикалар: Оқушылар