Пәндік олимпиада өтті

2022 жылдың 22 ақпаны күні КеАҚ «СМУ»  ҚР ҰҒА академигі Т.К Раисов атындағы молекулалық биология және медициналық генетика кафедрасының ұйымдастыруымен «Жалпы медицина»  және «Педиатрия» мамандығының 1-курс студенттері арасында пәндік олимпиаданың 1-кезеңі өтті.

1-кезеңде жалпы саны 183 студент білімін сынап, ең жоғары нәтиже көрсеткен 20 қатысушы келесі кезеңге жолдама алды:

1.Саманд Абдулькабир

2.Есенханов Дархан

3.Қабділашім Айкүміс

4.Құмарбекова Гүлім

5.Рамазан Шәрбат

6.Табылғазы Ернар

7.Адельбаев Айдын

8.Турсынгалиев Медет

9.Жеңіс Баян

10.Сахариев Елнұр

11.Құсманов Ернұр

12.Халелова Еркежан

13.Алтыбаев Батырхан

14.Жұмаділова Гүлім

15.Теміржан Әлмира

16.Тұрсын Таңат

17.Аккалиев Санджар

18.Қазезова Анель

19.Бейсенова Аяжан

20.Сапаралы Ердәулет

Ақпан айының 25-күні Олимпиаданың 2- кезеңі командалық сайыс түрінде өткізілді. Аталған 20 қатысушы жеребе арқылы 5 командаға бөлініп, өзара сынға түсті. Негізгі кезең 3 турдан тұрды. Атап айтсақ:

1-тур—генеологиялық әдіспен шежіре құру, оны талдау

2-тур—капитандар сайысы

3-тур—биологиялық механизмдердің сызбасын көрсетіп,маңыздылығын түсіндіру.

Тартысқа толы бұл олимпиаданың қорытындысы бойынша:

1-орын— «Митохондрия»  командасы (Саманд Абдулькабир , Есенханов Дархан, Бейсенова Аяжан, Құмарбекова Гүлім)

2-орын— «Экзон»  командасы (Алтыбаев Батырхан, Жұмаділова Гүлім, Теміржан Әлмира, Турсын Таңат)

3-орын— «DNA»  командасы (Аккалиев Санджар, Қазезова Анель, Қабділашім Айкүміс, Сапаралы Ердәулет) иеленді.

Барлық қатысушы студенттер Кәсіподақ ұйымының қолдауымен бағалы сыйлықтармен марапатталды!

ҚР ҰҒА академигі Т. К Раисов атындағы молекулалық биология және медициналық генетика кафедрасы барлық қатысушы студенттерге және Кәсіподақ ұйымының төрағасы- Советов Бақытбек Советұлына алғыс айтады.

Жарияланды: