Конференция тақырыбы: “ҚР Президентінің жолдауы”

2022 жылдың 15 қыркүйегінде Семей қаласының жалпы дәрігерлік практика кафедрасы м.ғ. д., профессор Дюсупова Ажар Ахметкалиевна басшылығымен “ҚР Президентінің жолдауы”тақырыбына арналған конференция өткізді.

715, 723, 724, 607 топ-6 және 7 курс ЖТД интерндері және кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы қатысты.

Қатысушылар: Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына Жолдауымен танысып, Жолдауды талқылауға белсене қатысып, сұрақтар қойды.

Мемлекет басшысы жақын арада қаралуы тиіс бес бастаманы ұсынды:

• ең төменгі жалақы деңгейінің өсу жағына қарай қайта қарау және оны салық, Әлеуметтік және басқа да салаларда есептік көрсеткіш ретінде мақсатсыз пайдалануды тоқтату;
  • өз қызметкерлерінің жалақысын арттыруды ынталандыратын “ұтымды” шараларды әзірлеу, атап айтқанда реттелетін сатып алуды ынталандыру және мемлекеттік қолдауға жеңілдікпен қол жеткізу;
  • микро және шағын бизнес үшін жалақы қорынан бірыңғай төлемді 34% – дан 25% – ға дейін төмендету;
  • мәдениет саласы қызметкерлерінің, техникалық қызметкерлердің, жүргізушілердің және басқа кәсіп өкілдерінің жалақысын көтеру;
  • қолжетімді тұрғын үй ипотекасының бағдарламасын әзірлеу.

Соңында Қасым-Жомарт Тоқаев Парламенттің ағымдағы жылғы жұмысын қысқаша қорытындылап, заң жобаларын одан әрі сапалы әрі терең пысықтау қажеттігін атап өтті.

Конференцияны ЖТД 724 тобының дәрігер-интерндері ұйымдастырып, дайындады.

Жарияланды: