«Ұлылар мекені»

Семейдегі Абай қорық-мұражайы Қазақстандағы ірі мәдени орталықтардың бірі. Бүгінгі таңда елімізде мұражай – ғылымның, білімінің, мәдениеттің қалыптасуына ықпал ететін ғылыми-танымдық бағытта қызмет атқаратын мекеме болып табылады. Абай өмірі мен шығармашылығына және оның ақындық-өнерін, сол замандағы тарих пен мәдениет құбылыстарын, заттық, құжаттық жәдігерлерді насихаттау мақсатында стоматологиялық факультеттің 404, 405 топ студенттері мен топ кураторы Калиханова К.Е 20.09.22 ж экскурсияға барды. Әрбір мұражай жәдігері – әлеуметтік, тарихи, ғылыми құндылығы еліміздің мәдени мұрасы болып табылады.

Мұражайдың өзі белгілі бір тарихи тұлғаның атымен аталып, бір бағытта жұмыс жасаса да әртүрлі тақырыптарды қамтитын залдары арқылы сан-салалы ілімнің негіздерін біріктіреді. Мұндағы «білім беру» ұғымы кең ауқымды, адамның интеллектісі мен ой-өрісін дамыту, оның жан дүниесі мен жеке қасиеттерін, қарым-қатынастарын дамыту.

Өткеніңді білмейінше, бүгінгі күннің  мәнін және келешектің мақсатын түсіну мүмкін емес.

Жарияланды: