Астанадан «Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы» КеАҚ өкілдерінің сапары

Бүгін, ағымдағы жылдың 14 желтоқсанында, өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсетудің негізгі мәселелерін талқылау және шешу, сондай-ақ, облыстың медициналық ұйымдарының жұмысын үйлестіру мақсатында университетімізге Астана қаласындағы Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығының мамандары жұмыс сапарымен келді. Қазақстан Республикасының «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Кодексіне сәйкес, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің № 713 бұйрығымен облыстық медициналық ұйымдарға ұйымдық-әдістемелік көмек көрсету. 05 қараша 2021 жыл.
«Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы» КеАҚ – Қазақстан Республикасының халқына кардиологиялық, кардиохирургиялық және интервенциялық кардиологиялық көмек көрсетуді ұйымдастыру жөніндегі үйлестіруші болып табылады. Қоғам өміріне тұрақтылық әкелетін осындай қызметтердің бірі – кардиологиялық қызмет. Кардиология – жоғары білім, тәжірибе және адами қасиеттерді біріктіретін еңбекті көп қажет ететін мамандықтардың бірі.
Сапар 14-15 желтоқсанға жоспарланған, онда бірінші күні орталықтың тәжірибелі мамандары, атап айтқанда «Біліктілікті арттыру орталығының» директоры Тимур Сайранұлы Қапышев, кардиохирургия кардиохирургия академиясының директоры Тимур Достайұлы Лесбеков және Мадина Мақсатқызы Сугралимова. , No1 кардиология кафедрасының кардиолог-дәрігері Басқарма төрағасы Ректор Алтай Ахметқалиұлы Дюсуповпен кездесіп, негізгі ұйымдастыру мәселелерін талқылады. Кездесу барысында Алтай Ахметқалиұлы Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығымен тығыз қарым-қатынасты атап өтті, сондай-ақ, кардиологиялық орталықтың Семей қаласының медициналық университетімен біріккен жұмысының маңыздылығын атап өтті, өйткені кардиологиялық орталықтың жоғары медициналық көмек көрсету бойынша әлеуеті жоғары. технологиялық операциялар, сондай-ақ медицина қызметкерлерін даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру.
Ертең делегацияның сапары «СМУ» КеАҚ Университеттік госпиталінің кардиология, кардиохирургия, интервенциялық кардиология, анестезиология, реанимация және реанимация бөлімшесіне барумен жалғасады. Дөңгелек үстел басшының орынбасары Г.Н. Танатаровамен, Семей қаласының бас штаттан тыс кардиологы Л.М. Бакаевамен, «СМУ» КеАҚ УН директорының орынбасары Р.К. Кикимбаевамен жоспарланған.

Жарияланды: