“Күміс университеті” жобасының емдік денешынықтыру курсы

2022 жылдың қазанынан 2023 жылдың маусымына дейін Қоғамдық денсаулық кафедрасының оқытушысы М.Б. Бейсенгазина “Күміс университеті” жобасының қатысушыларымен емдік дене шынықтыру сабақтарын өткізді. Әрбір қатысушы үшін жаттығулар кешені ауруларды (тыныс алу, жүрек-қан тамырлары, тірек-қимыл аппараты аурулары және жарақаттан кейінгі науқастарды оңалту) ескере отырып, қатаң түрде жеке құрастырылды.  Емдік дене шынықтыру әдістемесін таңдауда бірқатар факторлар ескерілді: аурудың немесе жарақаттың сипаты мен ауырлығы, патологиялық процестің дәрежесі, науқастың физикалық және психикалық жағдайы, оның физикалық дайындығы. Жаттығу терапиясының тұрақты сабақтарынан кейін науқастар әл-ауқаттың айтарлықтай жақсарғанын атап өтті.

Жоба қатысушылары ЕДШ сабақтарын жалғастыруға ниет білдірді.

Қоғамдық денсаулық кафедрасының оқытушысы Бейсенгазина М. Б.

Рубрикалар: Қоғамдық өмір