Балалардағы пневмококк инфекциясының алдын алу

Алдын алу мәселелері Семей қаласының жалпы дәрігерлік тәжірибе кафедрасы жұмысының маңызды бөлігі болып табылады. Кафедра қызметкерлері өткізетін іс-шаралар Абай облысының қалалық және ауылдық жерлеріндегі медицина қызметкерлеріне ғана қатысты емес. Мәселен, 2023 жылғы 12 және 13 шілдеде Шығыс Қазақстан өңірінің медицина қызметкерлері үшін шеберлік сыныптары өткізілді. Жалпы практика дәрігерлерінен басқа, Өскемен, Риддер, Серебрянск, Белоусовка, Глубокое ауданы және басқа да елді мекендердің педиатрлары, эпидемиологтары, орта медицина қызметкерлері қатысты. Әдеттегідей, тұлғааралық қатынастар мәселелеріне ерекше көңіл бөлінеді, өйткені кафедра “коммуникацияның базалық және ерекше дағдыларын дамыту” жобасын іске асыруда.

Мастер-сыныпта пневмококк инфекциясының алдын алу мәселелері бойынша ақпарат арналып, ата-аналармен жұмыс кезінде коммуникация дағдыларын жақсарту бойынша ұсыныстар берілді. Пневмококк инфекциясына қарсы екпе мәселелері белсенді талқыланды. Пікірталастар, викториналар, ең маңызды мәселелерді белсенді талқылау қолданылды.

Мастер-сыныптар Семей қ. ЖТД кафедрасының меңгерушісі, м. ғ. д., профессор А. А. Дюсупова және Семей қ. ЖТД кафедрасының ассистенті, жоғары санатты дәрігер-педиатр, жалпы тәжірибе дәрігерлерін даярлау бойынша DFID (халықаралық даму департаменті) шебер-жаттықтырушысы Т.И.Терехованың жетекшілігімен ұйымдастырылып, өткізілді.