«Фармация» мамандығының студенттеріне арналған өндірістік тәжірибе

28.11.23-15.12.23 аралығында «Фармация» мамандығының 5 курс студенттері Астана қаласындағы «Терра Фарм» дәріханасында «Дәрілік заттардың сапасын бақылау және стандарттау» практикалық сабақтарынан өтеді. Бұл тәжірибенің мақсаты: «Фармацевтикалық химия» пәнін оқу барысында алған теориялық білімдерін бекіту.

Оқытудың соңғы нәтижелеріне сәйкес практика барысында студенттер практикалық дағдыларды меңгерді:

Реагенттерді, индикаторлық ерітінділерді, титрленген ерітінділерді дайындау (түзету коэффициенттерін белгілеумен).

Физикалық, химиялық және физика-химиялық зерттеудің жалпы фармакопеялық әдістері, ерігіштік, түс мөлдірлігі, қышқылдық және сілтілілігін анықтау.

– ГФ, ФС, ВФС, НД әдістері бойынша тазартылған суды, бейорганикалық және органикалық табиғаттағы химиялық және фармацевтикалық препараттарды, дайын дәрілік формаларды (таблеткалар, инъекциялық ерітінділер, көз тамшылары, майлар және т.б.) фармакопеялық талдау;

– дәріханалардан алынатын экстемпоральды дәрілік формаларға (ұнтақтар, қоспалар, жақпа майлар, көз тамшылары, инъекциялық ерітінділер, спирт ерітінділері және т.б.) экспресс талдау;

– дәрілік өсімдік материалдарын, экстракциялық препараттарды (тұнбалар, сығындылар және т.б.) талдау.

Рубрикалар: Оқу процесі