“16 желтоқсан-Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні” тақырыбындағы дөңгелек үстел”

2023 жылғы 12 желтоқсанда “Педиатрия және медициналық оңалту” кафедрасында. Д. М. Түсіпова “16 желтоқсан-Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні” тақырыбында кафедра ассистенттері Д. О. Ахметжанова, Д.М. Иманмадиеваның жетекшілігімен ЖПД мамандығының 715 және 716 топтарының интерндерімен дөңгелек үстел өткізді.

Дөңгелек үстелде Қазақстанның Тәуелсіздік күні Қазақстанда жыл сайын 16 желтоқсан – 17 желтоқсан аралығында атап өтілетін Қазақстан Республикасындағы басты ұлттық мереке болып табылатыны айтылды. 1991 жылы КСРО ыдыраған кезде одақтас елдер жеке мемлекетке айналды. Олардың арасында Қазақстан да болды. 1991 жылы 16 желтоқсанда Қазақстанның Жоғарғы Кеңесі “мемлекеттің тәуелсіздігі мен Егемендігі туралы”заң қабылдады. Қазақстан тәуелсіздік туралы заң қабылдаған КСРО елдері арасында соңғы болды. Бұл заң 1990 жылғы 25 қазанда қабылданған Қазақстан егемендігі декларациясымен бірге қазақ ұлтының елін нығайтты. Қазақстанның Тәуелсіздігін ресми мойындауды Америка Құрама Штаттары мойындады, ол мұхиттан кейінгі бірінші ел, одан кейін қытай, одан кейін Ұлыбритания болды. Мұны Моңғолия, Франция, Жапония, Оңтүстік Корея, Иран және басқа мемлекеттер мойындады.