Анестезиолог-реаниматолог резиденттерді оқытудағы клиникалық тәлімгердің рөлі

Анестезиология және реаниматология, ересектерде, балаларда мамандығы бойынша госпитальдық хирургия, анестезиология және реаниматология кафедрасында 88 резидент білім алады. Оның ішінде Семей қаласында – 28, Өскемен қаласында – 19, Павлодар қаласында – 41 резидент бар.

Семей қаласы бойынша кафедраның базалары: КеАҚ «СМУ» университеттік ауруханасы (ересектер, балалар бөлімшелері), «Жәмиля» мекемесі, Семей қ. «Astana Vision» ЖШС, Семей қаласының Бүйрек орталығы мекемесі, КГП на ПВХ «Жедел медициналық жәрдем ауруханасы» Семей қалдасы, Облыстық фтизиопульмонология және оңалту орталығы, Семей қаласының перинаталдық орталығы.

Өскемен қаласы бойынша бөлімнің базалары: КГП  бойынша ПВХ  Өскемен қаласы Шығыс Қазақстан облыстық ауруханасы,   Өскемен қаласының ана мен бала орталығы, №4 РПВ қалалық ауруханасы бойынша. Өскемен қ.,

Медициналық білім беруде кәсіби маманның клиникалық дайындығына барған сайын жоғары талаптар қойылуда. Жоғары деңгейдегі маманды дайындау үшін болашақ дәрігерлердің теориялық дайындығы ғана емес, стандартталған пациенттерді тарта отырып, оқу-клиникалық орталықтардағы тренажерларда практикалық дағдыларды дамыту қажет, сонымен қатар резиденттерді практикалық жағдайларда оқыту үшін клиникалық тәлімгерлер де – практикалық денсаулық сақтау ұйымдарында тәжірибелерімен бөлісуі қажет. Клиникалық тәжірибе – дәрігер-резидент оқу барысында алған біліміне, дағдысына және дағдысына сүйене отырып, қажетті манипуляцияларды ұйымдастыруды, орындауды және бағалауды үйренетін оқыту кезеңі. Жоғары санатты анестезиолог-реаниматолог дәрігерлер клиникалық тәлімгерлеріміз ретінде : Токенов Даулет Сабыржанович, Берикбаев Рустем Ерланович, Масалов Ерлан Аримбекович, Кулжанова Айжан кудайбергеновна, Урузбаев Канат Орунтаевич, Сайбекова Гулия Мырзахметовна, Буртебаев Асхат Маулетханович, Закирьянов Талгат Хайруллинович, Әбдікәрімова Раушан Орынтайқызы, Балтабеков Айбол Талгатович, Еркебаев Гамиль Заинбекович, Кудербаева Ляззат Тарбагатаевна, Мендыбаев Рим Надирович, Кошенаева Гульджанар Каниевна, Абулова Жулдуз Умертаевна, Мурзагалиева Гаухар Бахтияровна күн сайын клиникалық дағдыларды меңгеруге және алған білімдерін бекітуге көмектеседі, өз тәжірибесін резиденттермен бөліседі.

Жарияланды: