“Қызылшаны диагностикалау, емдеу, алдын алу” тақырыбындағы семинар

Жұқпалы аурулардерматовенерология жәнеиммунология кафедрасы 25 қаңтарда “МУС” КЕАҚ студенттері мен резиденттеріне “қызылшаныдиагностикалауемдеуалдын алу“тақырыбындасеминар өткізді.

Жұқпалы аурулардерматовенерология жәнеиммунология кафедрасының меңгерушісі, профессор Н.К. Шаймарданов және доцент Е. М. Смаил, резидент А. Е. Сапаржан сөз сөйледі.

Спикерлер эпидемиологияныклиникалықкөріністіемдеудіаурудың алдын алуды қамтыдыСпикерлер инфекциямен күресудің шешушіқолжетімді және тиімді әдісі вакцинация екенін атапөтті.

Қазақстанда қаңтардың соңғы үш аптасындақызылша ауруының төмендеуі байқаладыӨткенжылдың желтоқсанымен салыстырғанда ол 8% – ғатөмендеді.

Бүгінгі таңда 6-10 айлық балалардың 70% – дан астамы егілдісондай-ақ 2 жастан 4 жасқа дейін қосаалғандамиллионнан астам халық вакцинацияланды.

Семинар тыңдаушылары сұрақтар қойыпжауапалыпіс-шараны ұйымдастырушыларға алғыстарынбілдірді.

Шаймарданов Н. К., Смаил Е. М., Сапаржан А. Е.

Рубрикалар: Семинарлар