“Ана үйіне” бару

Волонтерлік жұмыс аясында эпидемиология және биостатистика кафедрасының оқытушылары Қанат Дидара Қанатқызы және Тукинова Әсел Ришатқызы “Жалпы медицина” мамандығының 4217 тобының студенттерімен бірлесіп 2024 жылғы 1 ақпанда “Ана үйіне” барды. Олар жүкті әйелдерге босануға және емізуге дұрыс дайындық туралы ақпарат алуға көмектесті. Бұл күні еріктілер өз білімдері мен тәжірибелерін ғана емес, сонымен бірге көптеген мейірімділік пен ынта-жігерді әкелді.

Оқытушылар мен студенттер әйелдерге практикалық кеңестер берді және босану кезінде ауырсынуды жеңуге көмектесетін әдістерді көрсетті. Дәріс жүктілік пен босану процесіне жалпы шолудан басталды. Студенттер мен оқытушылар жүктілік кезінде әйелдің денесінде болатын физикалық және эмоционалдық өзгерістер туралы, сондай-ақ босануға қалай дұрыс дайындалу керектігі туралы айтты. Олар болашақ аналармен салауатты өмір салты, дұрыс тамақтану және физикалық белсенділік туралы кеңестермен бөлісті, бұл олардың әл-ауқатын сақтауға және босануға дайындалуға көмектеседі. Омыраумен емізуге ерекше назар аударылды. Еріктілер ана сүтінің балаға пайдасы және оның нәрестенің дамуындағы рөлі туралы ақпаратпен бөлісті. Олар ана сүтімен емізудің дұрыс техникасы, ана мен бала арасында дұрыс байланыс орнатуға көмектесетін позалар, сондай-ақ нәресте үшін де, ананың өзі үшін де ана сүтімен емізудің артықшылықтары туралы айтты. Дәрістен кейін еріктілер болашақ аналардың сұрақтарына жауап берді. Бұл кездесу көптеген пайда әкелгені және болашақ аналарды босану мен емізуге саналы және сау көзқараспен қарауға шабыттандырғаны байқалды.

“Ана үйіне” бару және дәріс өткізу сол жерде тұратын әйелдер үшін пайдалы және мағыналы болды.