«Батылдық, ерлік пен төзімділіктің 900 күні мен түні»

2024 жылыы 31 қаңтарда әскери кафедраның аға оқытушысы запастағы медицина қызметінің подполковнигі Н.С.Смаиловтың және әскери кафедраның бастығы Ш.О.Орынбасаровтың жетекшілігімен Ленинград блокадасының үзілгеніне 80 жыл толуына орай 3516 және 3617 топтарында  – «Батылдық, табандылық пен батылдықтың 900 күні мен түні» тәрбие сағаты өтті.

Осыдан тура 80 жыл бұрын 1944 жылдың қаңтарында Ленинград өзінің жеңісін атап өтті. Туған қаланы қорғау үшін жаумен күрескендердің жеңісі, ең қатал блокаданың барлық ауыртпалықтарын бастан өткергендер, суық пен аштыққа, бомбалау мен атысқа қарамастан өмір сүріп, күрескендер.

Студенттер қоршаудағы Ленинградтың күнделікті жұмысының фотоматериалдарын қарап, сол кездегі қайғылы оқиғалар туралы білді: Ладога көлінің бойындағы жалғыз 40 шақырымдық жолақ, ол «Өмір жолы» деп аталды, қоршаудағы Ленинградты Кеңес елінің қалған бөлігімен байланыстырды.

Осы қиын кезеңді басынан өткеріп, қыршын кеткендерді бір минут үнсіздікпен еске алдық.

Біздің жас ұрпақ батырларды әрдайым еске алады және құрметтейді…

Әскери кафедраның 3516 және 3617 топ студенттері.

Жарияланды: