Профилактикалық медицина мектебі қызылшаның алдын алу

Қызылша өте жұқпалы ауру екенін бәрі біледі. Қызылшаның өршуі бүкіл әлемде тіркелуде. Қызылша асқынулармен қауіпті. Бірақ аурудың алдын алу емдеуден гөрі оңай екенін бәріміз білеміз. Сондықтан профилактикалық медицинаның кезекті мектебі алдын алу мәселелеріне арналды. Вакцинация-бұл аурудан негізгі қорғаныс. Вакцинацияланғандар неғұрлым көп болса, ауру қаупі соғұрлым аз болады. Профилактикалық медицина мектебі 01.02.24 өткізілді. №15 жалпы орта білім беретін мектепте. Мектеп қызылшаға қарсы вакцинациялауға жататын оқушылар үшін Семей қ. жалпы дәрігерлік практика кафедрасының меңгерушісі, КеАҚ “СМУ”, А. А. Дюсупованың; кафедра ассистенті Т. И. Терехованың; доценттің м. а., р. и. Фаизованың жетекшілігімен ұйымдастырылған.