Академиялық қызметте жасанды интеллектті қолдану

31 қаңтар, 4224 топ студенттері куратор Гүлбаршын Мырзахметқызымен бірлесіп, “А.А.Қозбағаров ат. акушерлік және гинекология” кафедрасының ассистенті, “Академиялық қызметте жасанды интеллектті пайдалану” тақырыбында қызықты және ақпараттық кураторлық сағат өткізді. Бұл іс-шара студенттердің білім беру ортасын қалыптастыруға және озық технологиялық үрдістерді талқылауға белсенді қатыса алатынының жарқын мысалы болды.

Жасанды интеллект әлеміне кіріспе

Кураторлық сағат кіріспе бөлімнен басталды, онда біз жасанды интеллекттің негізгі тұжырымдамалары мен принциптерін қарастырдық. Куратор ЖИ біздің өміріміздің әртүрлі аспектілеріне қалай үлес қосатыны және академиялық орта неге бұл өзгерістерден аулақ бола алмайтыны туралы егжей-тегжейлі айтты.

Білім беруде ЖИ қолдану

Іс-шараның екінші бөлімі білім беруде жасанды интеллектті қолдануға арналды. Студенттер оқу процесін автоматтандыру және интеллектуалды білім беру платформаларын пайдалану арқылы қандай жаңа мүмкіндіктер ашылатынын білді. Машиналық оқыту алгоритмдерін қолдана отырып, жеке оқытудың болашағы талқыланды.

Этикалық мәселелер және зерттеу мүмкіндіктері

Біздің кураторлық сағатымыздың маңызды аспектісі академиялық салада ЖИ қолданумен байланысты этикалық мәселелерді талқылау болды. Студенттер мен куратор деректердің құпиялылығы, әділеттілік және технологияларды жауапкершілікпен пайдалану мәселелеріне назар аударды. Ғылыми зерттеулерде ЖИ қолдану аясында студенттерге ашылатын зерттеу мүмкіндіктері де қарастырылды.

Студенттердің жобалары мен зерттеулері

Студенттердің жасанды интеллектті қолдана отырып жасаған жобалары мен зерттеулеріне ерекше назар аударылды. Сәтті жобалардың мысалдары ұсынылды және студенттер өздерінің оқу және зерттеу жұмыстарына ЖИ элементтерін енгізу тәжірибесімен бөлісті.

Білім мен ЖИ болашағына көзқарас

Кураторлық сағатты аяқтай отырып, біз жасанды интеллект прогрессі контекстінде білім берудің даму тенденцияларын талқыладық. Студенттер ЖИ болашақта оқу процесіне қалай әсер етуі мүмкін екендігі туралы өз көзқарастарын білдірді, ал куратор білім беру эволюциясындағы оқытушылар мен студенттердің рөлі туралы өзінің көзқарасымен бөлісті.

Қорытынды

Академиялық қызметте жасанды интеллектті қолданудың кураторлық сағаты студенттер мен оқытушылардың озық технологияларға ашық білім беру ортасын құрудағы бірлескен күш-жігерінің жарқын мысалы болды. Бұл іс-шара қатысушылардың білімін кеңейтіп қана қоймай, бізді академиялық тәжірибемізге жаңа идеялар мен технологияларды енгізуге шабыттандырды. Біз бірге білім берудің болашағын жасаймыз, онда жасанды интеллект біздің оқу тәжірибеміздің ажырамас бөлігіне айналады.