Артериялық гипертензияны диагностикалауда жасанды интеллектті қолдану тұжырымдамасы

Ұйымдастырушы: ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасы.

Бастамашы: Амангалиева г.м., кафедра ассистенті.

Мақсаты: 3-курс студенттеріне артериялық гипертензияны диагностикалауда жасанды интеллектті қолдану тұжырымдамасын үйрету.

Өтетін күндері: 2024 жылғы 08-12 қаңтар.

Өтетін орны: жатақхананың №3 корпусы, ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасы.

Оқыту форматы: офлайн.

Қысқы мектеп 3-курс студенттеріне артериялық гипертензияны диагностикалауда жасанды интеллектті қолдану тұжырымдамасымен танысуға мүмкіндік беру мақсатында ұйымдастырылды. Оқыту жатақхананың №3 корпусындағы ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасында офлайн форматта жүргізілді. Кафедра ассистенті Г. М. Амангалиева осы іс-шараны өткізуге бастамашы болды.

Қысқы мектеп студенттерге жасанды интеллект көмегімен артериялық гипертензияны диагностикалауда қолданылатын заманауи технологиялар мен әдістермен танысуға мүмкіндік берді. Тренингке осы саладағы білім мен түсінікті кеңейтуге бағытталған дәрістер, практикалық сабақтар мен пікірталастар кірді.

Қысқы мектеп студенттерге жасанды интеллектті медицинада қолдану және оның артериялық гипертензияны диагностикалау мен емдеудегі рөлі туралы терең білім алуға бірегей мүмкіндік берді.

Қысқы мектеп барысында студенттер Pub Med және UpToDate сияқты ғылыми платформалармен және мәліметтер базасымен жұмыс істеуге мүмкіндік алды. Бұл платформалар артериялық гипертензияға және жасанды интеллектті медицинада қолдануға қатысты көптеген ғылыми мақалаларға, жарияланымдарға және клиникалық ұсыныстарға қол жеткізуге мүмкіндік береді.

Студенттер гипертонияны диагностикалау мен емдеуге қатысты өзекті ғылыми зерттеулер мен мақалаларды іздеу үшін Pub Med қолданды. Бұл мәліметтер базасы студенттерге осы саладағы білімдерін тереңдетуге көмектескен медициналық басылымдардың кең жинағына қол жеткізуге мүмкіндік береді.

Сонымен қатар, студенттер сенімді клиникалық нұсқаулар мен қазіргі емдеу стандарттары туралы ақпарат беретін UpToDate дерекқорын пайдаланды. Бұл студенттерге артериялық гипертензияны диагностикалау мен емдеудегі соңғы жетістіктермен, сондай-ақ осы контекстегі жасанды интеллекттің рөлдерімен танысуға көмектесті.

Ғылыми платформалармен және мәліметтер базасымен жұмыс жасау студенттерге өзекті зерттеулер мен клиникалық ұсыныстармен танысуға, сондай-ақ қысқы мектептегі практикалық сабақтар мен пікірталастар кезінде осы білімді пайдалануға мүмкіндік берді. Бұл артериялық гипертензияны диагностикалауда жасанды интеллектті қолдану тұжырымдамасын тереңірек түсінуге ықпал етті.

Жарияланды:
Рубрикалар: Оқушылар