Балалардағы А гепатиті

А гепатиті немесе Боткин ауруы науқастың бауырына әсер ететін жұқпалы аурулардын бірі. Патология орган жасушаларының өліміне әкеледі, бірақ сонымен бірге жақсы ағымға ие. Ауру ішек инфекцияларының тобына жатады, өйткені инфекция негізінен фекальды-ауызша жолмен жүреді. Сондықтан патология көбінесе жас балаларда кездеседі. Осыған байланысты 30.01.2024 жылы жалпы тәжірибелік дәрігерлер кафедрасының PhD профессоры Шалгумбаева Г.М. және жалпы тәжірибелік дәрігерлер  кафедрасының ассистенті Сайдуалиев Д.Н., отбасылық медицина мамандығының 2 жыл резиденті: Мұжанова А.С № 30 ЖББМ-де “Балалардағы А гепатиті: себептері, белгілері, диагностикасы, емдеу және алдын алу” тақырыбында семинар өткізді. Басында кіріспе сөзбен профессор Г. М. Шалгумбаева және кафедра ассистенті Д. Н. Сайдуалиев сөз сөйледі. . Әрі қарай спикер аурудың үш кезеңнен өтетінін айтты-сарғаю, сарғаю және реконвалесценция немесе қалпына келтіру кезеңі, барлық кезеңдердің қалай көрінетінін және алдын-алудың қандай әдістері бар екенін егжей-тегжейлі талдады. Біздің еліміз аралық (орташа) эндемиялық аймақтарға жатады. А гепатиті негізінен жеңіл ағыммен ерекшеленеді, ауруханаға жатқызу тек төтенше жағдайларда қажет.  Барлық қажетті гигиена ережелерін сақтаңыз!

Рубрикалар: Семинарлар