Энергетикалық сусындардың жасөспірімдер ағзасына әсері туралы

Энергетикалық сусындарды бүгінде әр бұрыштан  сатып алуға болады. Бірақ бұл оларды тұтыну балалардың денсаулығы үшін қауіпсіз дегенді білдірмейді. Неліктен жасөспірімдерге энергетикалық сусындарды тұтынуға кеңес берілмейді және олардың зияны неде? Бұл туралы 2024 жылдың 31 қаңтарында жалпы тәжірибелік дәрігерлер кафедрасының PhD қауымдастырылған профессоры Г. М. Шалгумбаева, жалпы тәжірибелік дәрігерлер кафедрасыны кафедрасының ассистенті Д. Н. Сайдуалиев және “Отбасылық медицина” мамандығының  2 жыл резиденті  Мұжанова А.С айтып берді. Семинарда энергетикалық сусындардың жүрек – қан тамырлары, ас қорыту, жүйке жүйесіне қалай әсер ететіні, сондай-ақ тістер мен артық салмаққа әсері туралы талданды.

Осылайша, қатысушылар мұндай сусындардың құрамында “қосымша энергия” жоқ, тек біздің денемізден қор алатының, осылайша оны сарқып алады деген айқын қорытындыға келді. Емтихан кезінде өнімділікті арттыру үшін, сондай-ақ кештер мен дискотекалар кезінде сергектік сезіну үшін осындай “допингке” жиі жүгінетін жастарға есте ұстаған жөн. Шындығында, “энергия тапшылығы” мәселесін шешу үшін қалыпты жұмыс пен демалыс режимін құру, ұйқы мен тамақтану режимін сақтау жеткілікті. Жасанды сергектіктің қосымша сағаттары үшін өз денсаулығыңызбен төлеудің қажеті жоқ.

Рубрикалар: Семинарлар