Магистратура – жоғары кәсіби білім деңгей

Магистратура – ​​бакалавр дәрежесі бар жоғары білімі барларға арналған жоғары кәсіби білім деңгейі. Магистратурада оқу 1-2 жылды алады, оны аяқтағаннан кейін тиісті мамандық бойынша академиялық магистр дәрежесі беріледі.

2024 жылдың 1 ақпанында қоғамдық денсаулық кафедра меңгерушісі, магистратура бойынша координатор З.А.Хисметова «Қоғамдық денсаулық» мамандығының 3 және 4 курс студенттері арасында кәсіптік бағдар беру жұмысын жүргізді. Күн тәртібінде магистратураға қабылдау, кадрларды даярлау және мүмкіндіктері мәселелері қаралды. «СМУ» КеАҚ-да магистратура екі бағытта жүргізіледі: ғылыми-педагогикалық және мамандандырылған, олардың оқу мерзімі әртүрлі. Магистратураға қабылдау «Қоғамдық денсаулық», «Медициналық-профилактикалық іс», «Денсаулық сақтауды басқару», «Мейірбике ісі» және «Емдеу ісі» мамандықтары бойынша жүзеге асырылады. Мамандандырылған магистратура бағдарламасы терең кәсіби дайындықты қамтамасыз етеді және басқару дағдыларын дамытады. Магистратураның ғылыми-педагогикалық бағыты жоғары оқу орындары мен колледждердің ғылыми-педагогикалық саласына кадрлар дайындайды. Қоғамдық денсаулық сақтау факультетінің студенттеріне түлек профиліне тікелей сәйкес келетін магистратура бағыттары, магистратурада оқуын жалғастырудың артықшылықтары, қабылдау мерзімдері және қабылдау ережелері туралы ақпарат берілді.

Студенттердің айтуынша, кездесу магистратураға түскісі келетіндер үшін танымдылығымол  және маңызды ақпараттар болды.