Психиатрия және наркология кафедрасындағы клиникалық тәлімгерлік

Біздің біліміміздің жеке тұлғаны кәсіби қалыптастыруға бағытталған негізгі функциялары-жоғары медициналық білімі бар маман қалыптастыру, олар өздерінің дағдыларын, білімдері мен тәжірибесін аурулардың алдын алу мен емдеуде, адамның қалыпты өмірін сақтауда пайдаланады. Нағыз дәрігердің барлық осы қасиеттерін оқу процесіне медицинаның алдыңғы қатарында тұрған үлкен клиникалық тәжірибесі бар практикалық денсаулық сақтау мамандарын тартпай-ақ алу қиын.

Тәлімгерлік-бұл резиденттердің сәтті бейімделуіне, оқу бағдарламасын сапалы игеруге, болашақ маманның жеке басын қалыптастыруға ықпал ететін және үлкен шыдамдылық пен тәжірибені қажет ететін ұзақ, көп уақытты қажет ететін және психологиялық тұрғыдан күрделі оқу процесі.

Қазіргі уақытта психиатрия және наркология кафедрасында 11 резидент оқиды. Оның ішінде 1-ші оқу жылы: Семей қаласында-4, Павлодар қаласында-3, 2-ші оқу жылы Семей қаласында-4.   Біздің клиникалық тәлімгерлеріміз – облыстық психикалық денсаулық орталығының тәжірибелі дәрігерлері Сутормин В.В., Ерешова Г. Т., жоғары санатты дәрігерлер. Біз оларға пациенттерімізге қатысты кез келген сұрақтармен еш қиындықсыз жүгіне аламыз. Біз олармен бірге клиникалық зерттеулер жүргіземіз, Әр таң сайын айналымға қатысамыз. Біздің тәлімгерлеріміз өте сауатты, олар әрқашан өз тәжірибелерімен және дағдыларымен бөлісуге дайын, осылайша бізді дұрыс жолға салады.

Резиденттердің клиникалық тәлімгерлермен ынтымақтастығы нәтижесінде біз материалды жақсы меңгереміз, өз бетінше жұмыс істеу және командада дағдылар дамиды, күрделі диагностикалық және ұйымдастырушылық жағдайда неғұрлым барабар және дұрыс шешім қабылдауға дайындық қалыптасады; өнімді клиникалық ойлау, байқау, есте сақтау, табандылық, өзін-өзі бақылау, басталған нәрсені жеткізу қабілеті дамиды соңына дейін және өз көзқарасын қорғаңыз. Практикалық дағдыларды игерудің кілті-оқу-педагогикалық процестің көп бөлігін алатын науқастың төсегінде жұмыс істеу. Біз осы дағдылардың барлығын тәлімгерлеріміздің арқасында игереміз.

Осылайша, практикалық дәрігерлерді оқыту процесіне тарту, оқытушылардың оқу сапасын жақсартуға үнемі ұмтылуы бізге мотивация мен бәсекеге қабілеттілікті қамтамасыз етеді.

Менің ойымша, білім беру – бұл базалық негізі   болып табылады және тек аға буын тәлімгерлерінің тәжірибесі сәтті кәсіби бейімделуге деген сенімділік сезімін береді.

2 жылғы резидент Әмренова Самал

Жарияланды: