Өрт қауіпсіздігі – сіздің қауіпсіздігіңіз!

02 ақпан 2024 жылы әскери кафедраның 3516 топ студенттері аға оқытушы запастағы медицина қызметінің подполковнигі Н.С. Смаиловтың басшылығымен Семей қаласының №1 мамандандырылған өрт сөндіру бөліміне саяхат жасады, онда өрт күзеті мұражайы бар.

Мұнда келушілердің назарына көптеген жылдар бұрын қолданылған және қазір өртті сөндіруде қолданылатын арнайы техника ұсынылған.

Бүгінде мұражайда алты мыңнан астам экспонат бар, олардың көпшілігі жеке заттар, ардагерлер мен өрт сөндірушілердің сыйлықтары.

1987 жылы салынған өрт сөндірушілердің өздері жасаған экспонат ерекше қызығушылық тудырады. Бұл теледидардың макеті – толық экраны бар, оның көрінісі әрқайсымызға жақсы таныс. Ішінде өрт шыққан пәтердің кіші моделі жабдықталған. Алдымен перделер баяу жанады, содан кейін жиһаз және көмекке шұғыл шыққан құтқарушыларды күту ғана қалады. Бұл қауіпсіздік туралы ойланудың нақты мысалы ғана емес, сонымен қатар қызықты идеяны жүзеге асыру.

Бірақ, Семей қаласындағы қазіргі заманға жақын тарихпен бетпе-бет келу үшін мұражайға барудың қажеті жоқ. Мұны істеу үшін жақын маңдағы ғимараттарға назар аудару жеткілікті – мысалы, кірпіш қызыл түске боялған ғимарат. Содан кейін біздің қалада бір ғасырдан астам уақыт бойы болған өрт сөндіру бекеті сіздің алдыңызда көтеріледі.

Біз кураторымыз Н.С.Смаиловқа және Өрт күзеті мұражайының меңгерушісі Фархат Еркімбаевқа үлкен ризашылығымызды білдіреміз.

Әскери кафедраның 3516 топ студенттері

Рубрикалар: Қоғамдық өмір