Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу: қылмыстық-құқықтық және криминологиялық аспектілер

14.03.2024 жылы Психиатрия және Наркология кафедрасында “Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу:қылмыстық-құқықтық және криминологиялық аспектілер. Ата-аналық құқықтық қатынастардың құндылығын қамтамасыз етудің құқықтық тетіктері”. Қатысушылар: ЖМ 5108 топтың студенттері .

Семей медицина университетінің 5 курс студенттеріне куратор А. А. Алмагамбетова өз сөзінде тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу отбасылық-тұрмыстық қатынастар саласындағы адам мен азаматтың конституциялық құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғауға бағытталғанын атап өтті. Сондай-ақ тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алуға және жолын кесуге, олардың жасалуына ықпал ететін себептер мен жағдайларды анықтауға және жоюға. Тұрмыстық зорлық-зомбылық-физикалық және психикалық азап пен мүліктік зиян келтіру қаупін тудыратын немесе қамтитын қасақана әрекет.

Тұрмыстық зорлық-зомбылық түрлері (жыныстық, психологиялық, физикалық, экономикалық) қарастырылады. Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу принциптері. Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың жеке алдын алу шаралары. Қылмыстық-құқықтық және криминологиялық аспектілер. Ата-ана мен бала қарым-қатынасындағы жаңа құндылықтар. Ата-аналар мен балалардың құқықтық қатынастары. Олардың бірі-құқықтық қатынастар – бұл тараптар өзара құқықтық құқықтар мен мемлекет қорғайтын міндеттермен байланысты қоғамдық қатынастар. Студенттер белсенді қатысып, нақтылайтын сұрақтар қойды. Ата-аналар мен балалар арасында жақсы қарым-қатынас орнату өте маңызды!

Жарияланды: