Наурыз мейрамына арналган кураторлық сағат

20 наурыз күні Ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасында 3101 топ студенттеріне кафедра оқытушысы, куратор Аманғалиева Г.М. «Наурыз – татулықтың, ізгіліктің және бірліктің мерекесі» тақырыбында кураторлық сағат өткізді.

Кураторлық топты құттықтап, өз сөзінде Қазақстандағы ұлттық мейрам Наурыз мейрамы бұл ұрпақтың өмірі мен сабақтастығын бейнелейтін көктемгі жаңарудың тарихи қалыптасқан мерекесі екенін атап өтті.

Кураторлық сағат екі кезеңнен тұрды. Біріншісі  Наурыз мерекесінің тарихына, дәстүрлі аспектілеріне қатысты ақпарат берілді. Басқа Азия және мұсылман елдерінде мерекені атап өтудің қыр-сыры туралы айтылды.

Наурыз мейрамының маңызды аспектілері көрсетілген презентацияда. Наурыз Мейрамы – Қазақстандағы көктемгі жаңару мейрамы – бұл көктемнің, табиғаттың жаңаруының, жаңа жылдың, жаңа өмірдің бастауы. Наурыз мейрамы күн мен түннің теңелген күні 22 наурызда тойланады. «Наурыз» «көктемнің тууы» дегенді білдіреді. Бұл Шығыс халықтарының ең маңызды және ежелгі фестивалі. Қысқаша айтқанда, бұл ежелгі Шығыс күнтізбесі бойынша Жаңа жыл екенін айтты.

Екінші кезеңде презентациялық материалды бекітуге бағытталған ойын өткізілді. Студенттер қызығушылық танытып, талқылауға және сұрақтарға жауап беруге белсенді қатысты.

Кураторлық сағатта 3101 тобтың студенттері өздері үшін жаңа ақпарат алды, Бұл оларға мереке туралы және Наурыздың басқа елдерде қалай өткізілетіні туралы көбірек білуге көмектесті. Студенттер белсенді түрде пікірталасқа түсіп, сұрақтар қойды. Кездесу соңында студенттер өздерінің жағымды эмоция алғандықтарын, Наурыз мейрамына арналған кездесу, сондай-ақ қызықты презентация ұнағанын атап өтті.

Жарияланды: